Montpellier wygrywa w Bordeaux

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

W rozegranym we wtorek meczu 27. kolejki Ligue 1, Montpellier pokonało 2:1 na wyjeździe Girondins Bordeaux. Goście przełamali tym samym fatalną passę z ostatnich tygodni.

Montpellier objęło prowadzenie w 20. minucie. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Andy’ego Delorta z lewej strony boiska spod linii końcowej, do futbolówki w polu karnym dopadł Paul Lasne i uderzeniem głową z kilku metrów nie dał szans Costilowi.

Żyrondyści zdołali doprowadzić do wyrównania kwadrans później. Po nieudanym uderzeniu Nicolasa de Preville’a, tor lotu piłki zmienił Toma Basić, czym zupełnie zmylił bramkarza Montpellier.

Sześć minut po przerwie Montepllier ponownie było na prowadzeniu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki przez Niclasa Cozzę, z czterech metrów futbolówkę w bramce umieścił Daniel Congre. Jak się później okazało była to bramka na wagę wygranej.

Girondins Bordeaux – Montpellier HSC 1:2 (1:1)