Monaco złapało kontakt z czołówką Ligue 1

Kevin Volland
Pressfocus Na zdjęciu: Kevin Volland

W meczu Monaco – Montpellier ani przez moment nie było wątpliwości, który zespół jest lepszy. Gospodarze wygrali pewnie 3:1 i do wicelidera Ligue 1 tracą tylko dwa punkty.

Faworyt wrócił na zwycięską ścieżkę

Kibice zgromadzeni na Stade Louis II, pierwszego gola zobaczyli już w 12. minucie. Wówczas Caio Henrique podał do Kevina Vollanda, a ten pewnie pokonał bramkarza. Pięć minut później Niemiec cieszył się z asysty. Po jego dośrodkowaniu, bramkę po uderzeniu futbolówki głową zdobył Wissam Ben Yedder.

Monaco było dużo lepsze, niż Montpellier, ale trzeciego gola strzeliło dopiero w 62. minucie. Wtedy Gelson Martins znalazł się we właściwym miejscu o odpowiedniej porze i umieścił futbolówkę w siatce po uderzeniu z bliskiej odległości. Drużynę gości stać było w tym meczu tylko na kontraktowe trafienie. Jego autorem był Teji Savanier, który wykorzystał Teji Savanier. Monaco triumfowało 3:1.