Milik z niezłymi notami za mecz z Lens po obiecującym występie

Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik ma za sobą drugi występ w Olympique Marsylia. Reprezentant Polski trafił do ekipy z Ligue 1 w styczniu. Tymczasem w starciu przeciwko Lens zdobył swoją premierową bramkę w nowym zespole. Chociaż marsylczycy zremisowali ostatecznie spotkanie 2:2, to polski zawodnik zebrał pochlebne recenzje od francuskich mediów za swój występ.

Arkadiusz Milik po kilku miesiącach spędzonych na bocznym torze w Napoli znów może liczyć na regularną grę. Godne uwagi jest to, że w środowym spotkaniu ligi francuskiej zagrał po raz pierwszy w wyjściowym składzie OM. Na boisku spędził 60 minut, a w doliczonym czasie pierwszej połowy strzelił gola.

Polski napastnik oprócz zdobycia bramki był też bliski zaliczenie asysty. Jednocześnie francuscy dziennikarze uznali Milika za jednego z najlepszych zawodników w szeregach Olympique Marsylia.

Najpopularniejszy dziennik sportowy we Francji Leequipe ocenił występ polskiego napastnika na notę “6” w dziesięciostopniowej skali. Lepszy w szeregach ekipy ze Stade Velodrome był zdaniem dziennikarzy tego medium tylko Alvaro Gonzalez, który otrzymał “7”.

Tymczasem od serwisu Lephoceen.fr były zawodnik Napoli zapracował na ocenę “7”. Jednocześnie Milik był wraz z Alvaro Gonzalezem najlepszym zawodnikiem w drużynie z Marsylii. Ciekawie zrecenzowano występ Polaka. “Nie czekał na piłkę, tworzył wiele sytuacji. Nagroda przyszła w 45. minucie, gdy zdobył bramkę. Mógł mieć również asystę, gdy strzał oddał Thauvin. Dobre wykończenie i obiecujący występ, który trwał godzinę” – czytamy w materiale.

Tymczasem już w niedzielę Olympique Marsylię czeka niezwykle trudne starcie z Paris Saint-Germain. Bez wątpienia bój, który będzie miał miejsce na Stade Velodrome to hit 24. kolejki. OM plasuje się aktualnie na dziewiątej pozycji w tabeli Ligue 1, legitymując się 33 punktami.