Mbappe zachwycony Messim. “To najlepszy piłkarz świata”

Kylian Mbappe i Lionel Messi
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe i Lionel Messi

Kylian Mbappe poprowadził we wtorek do zwycięstwa Paris Saint-Germain w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Club Brugge. Tymczasem po tym spotkaniu mistrz świata z 2018 roku skomentował grę swojego partnera z zespołu Lionela Messiego.

  • Kylian Mbappe wypowiedział się ostatnio na temat Lionela Messiego
  • Reprezentant Francji przyznał, że Argentyńczyk jest najlepszym piłkarzem świata
  • 22-latek z 34-latkiem podzielili się łupem bramkowym we wtorkowym boju przeciwko Club Brugge

Mbappe pochlebnie o Messim

Kylian Mbappe w trakcie wtorkowej potyczki zdobył dwie bramki. Reprezentant Francji w pierwszych fragmentach rywalizacji sprawił, że ekipa z Belgii szybko znalazła się w trudnym położeniu. Dwa trafienia dołożył też Lionel Messi, o którym młody Francuz opowiedział.

Z Lionelem Messim gra się o wiele łatwiej. To najlepszy piłkarz świata. Kilka dni temu otrzymał Złotą Piłkę. Tymczasem w spotkaniu z Club Brugge zdobył dwie bramki. Widać, że jest szczęśliwszy. Mam nadzieję, że Lionel pomoże nam w przyszłości – mówił Mbappe cytowany przez hiszpańską Markę.

W plebiscycie France Football reprezentant Argentyny był najlepszy, pozostawiając w pokonanym polu przede wszystkim Roberta Lewandowskiego i Jorginho. Messi po otrzymaniu nagrody przyznał jednak, że kapitan reprezentacji Polski powinien otrzymać Złotą Piłkę za 2020 roku.

Zasługujesz na swoją Złotą Piłkę. Wszyscy się zgadzają z tym, że powinieneś był odebrać nagrodę w zeszłym roku – powiedział Argentyńczyk urodzony w Rosario.

Messi ma na swoim koncie siedem Złotych Piłek w kolekcji. Drugi po tym względem Cristiano Ronaldo ma na swoim koncie pięć tego typu nagród.

Czytaj więcej: PSG – Club Brugge: Mbappe i Messi pogrążyli rywala

Komentarze