Mbappe dał wygraną PSG

Kylian Mbappe

W niedzielnym hicie 25. kolejki ligi francuskiej Paris Saint-Germain pokonało 1:0 na wyjeździe AS Saint-Etienne. Dzięki temu zwycięstwu stołeczny team ma już na swoim koncie 62 punkty, wyprzedzając o 12 “oczek” Lille OSC.

Mistrzowie Francji do potyczki na Stade Geoffroy-Guichard podchodzili, chcą kontynuować serię zwycięstw. Podopieczni Thomasa Tuchela liczyli, że po udanym spotkaniu z Manchesterem United w Lidze Mistrzów dadzą radę pokonać także Zielonych. Niemniej gospodarze też liczyli na pełną pulę, która mogłaby przybliżyć ekipę Jeana-Louisa Gasseta do europucharów.

Pierwsza groźna sytuacja, po której paryżanie mogli objąć prowadzenie, miała miejsce w 20. minucie. Bliski zdobycia bramki był Kylian Mbappe, który w 20. minucie oddał mocne uderzenie, ale na posterunku był golkiper Saint-Etienne. Z kolei w 34. minucie swoich sił ws. zdobycia bramki spróbował Juan Bernat, ale jego strzał był niecelny.

W drugiej odsłonie ekipa ze Stade des Princes osiągnęła swój cel, zdobywając bramkę za sprawą strzału Francuza Mbappe. Mistrz świata z minionego roku wykorzystał podanie od Dani Alvesa i uderzeniem z mniej więcej trzynastu metrów skierował piłkę do siatki. Jednocześnie paryżanie zaliczyli drugie z rzędu ligowe zwycięstwo, a 20. w sezonie.

AS Saint-Etienne – Paris Saint-Germain 0:1 (0:0)

0:1 Mbappe 74′