Marsylia krok od porażki. Uratowała punkt w końcówce

Dario Benedetto
PressFocus Na zdjęciu: Dario Benedetto

Piłkarzom Olympique Marsylia nie udało się odnieść piątego z rzędu zwycięstwa u siebie. W pierwszym meczu 35. kolejki Ligue 1 podopieczni Jorge Sampaoliego zremisowali 1:1 z RC Strasbourg.

Marsylia przystępowała do piątkowego meczu w roli faworyta, mając nadzieję na potwierdzenie dobrej formy z ostatnich tygodni. Od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywa należała do gospodarzy, w szeregach których w podstawowym składzie wystąpił Arkadiusz Milik.

Piłkarze Marsylii dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie miało to przełożenia na liczbę podbramkowych sytuacji. Częściej pod bramką rywali gościli piłkarze Strasbourga, ale w pierwszej połowie ostatecznie nie obejrzeliśmy ani jednego gola.

Pierwszego trafienia doczekaliśmy się dopiero w 73. minucie, kiedy niespodziewanie na prowadzenie wyszli na goście. Po dośrodkowaniu Dimitriego Lienarda z rzutu rożnego, najwyżej do piłki wyskoczył Stefan Mitrović i uderzeniem głową z pięciu metrów zaskoczył Steve’a Mandandę.

Marsylii udało się uratować jeden punkt w końcówce tego meczu. W 86. minucie precyzyjne dośrodkowanie Luisa Henrique z lewej strony boiska uderzeniem głową wykorzystał Diego Benedtto.