Lyon traci punkty

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

W pierwszym spotkaniu 28. kolejki francuskiej Ligue 1, Strasbourg zremisował przed własną publicznością z Lyonem 2:2 (0:1). Goście po 52 minutach prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Moussy Dembele, ale dwoma golami odpowiedział później Ludovic Ajorque, który do siatki trafiał w odstępie kilkudziesięciu sekund.

Na trzy zmiany po porażce w Nicei zdecydował się trener Laurey – miejsca Lienarda, Sissoko i Mothiby zajęli Martinez, Ajorque i Fofana. Pięciu piłkarzy po rozbiciu Toulouse wymienił za to Bruno Genesio – zamiast Duboisa, Ndombele, Depay’a, Fekira i Traore mogliśmy oglądać Tetego, Aouara, Cheikha, Terriera i Corneta.

Fantastyczny start zanotowali goście, którzy już w trzeciej minucie gry objęli prowadzenie – Sels zdołał odbić uderzenie Terriera, do futbolówki dopadł jednak Cornet, który zgrał ją wzdłuż bramki, a z najbliższej odległości do siatki posłał ją Dembele.

W 17. minucie pierwszą okazję wykreowali sobie gospodarze, kiedy to uderzając głową, nieznacznie pomylił się Ajorque. W kolejnych minutach zagrożenie stwarzali już tylko lyończycy – w 27. minucie minimalnie obok słupka piłkę posłał Dembele, a pięć minut przed przerwą, strzał Corneta wybronił Sels.

Siedem minut po zmianie stron, goście podwoili prowadzenie – rywala w polu karnym sfaulował Kone, a jedenastkę na gola zamienił Dembele. Po kolejnych sześciu minutach mogło być już 0:3, ale futbolówka po strzale Terriera minęła światło bramki w niewielkiej odległości.

W 69. minucie, bramkę kontaktową zdobyli za to gospodarze – po dośrodkowaniu z lewego skrzydła główkował Thomasson, a tor lotu piłki zmienił jeszcze Ajorque, na co nic poradzić nie mógł Lopes. Minutę później było już 2:2 – piłkę na połowie Lyonu przejął Thomasson, po którego asyście dublet ustrzelił Ajorque, zapewniając, jak się później okazało, jeden punkt swojej drużynie.

Kiedy następne mecze?

Po dzisiejszym remisie, podopieczni Bruno Genesio tracą do drugiego Lille cztery punkty, a trzeba mieć na uwadze, że Dogi swoje spotkanie 28. kolejki rozegrają dopiero jutro. W następnej kolejce, Lyon zagra u siebie z Montpellier, a Strasbourg podejmie Nimes.

RC Strasbourg – Olympique Lyon 2:2 (0:1)

0:1 Dembele 3′
0:2 Dembele (k.) 52′
1:2 Ajorque 69′
2:2 Ajorque 70′