Lyon na piątkę

Memphis Depay

Kolejne cenne trzy punkty w kontekście walki o prawo gry w kolejnej edycji Ligi Mistrzów wywalczyli dziś piłkarze Lyonu, którzy w ramach 27. kolejki francuskiej Ligue 1, zdemolowali przed własną publicznością Toulouse aż 5:1 (3:1). Bramki dla Les Gones zdobyli Depay, Traore, Fekir oraz Dembele (2), a honorowego gola dla Fioletowych zanotował Dossevi.

Na trzy zmiany po pucharowym zwycięstwie nad Caen zdecydował się opiekun Lyonu, Bruno Genesio – miejsca Tetego, Diopa i Corneta zajęli Dubois, Fekir oraz Traore. Dwóch piłkarzy, także po meczu z Caen, tyle że ligowym, wymienił za to trener Casanova – zamiast Durmaza i Sanogo mogliśmy oglądać Sidibe i Jeana.

Od pierwszych minut bardzo aktywni byli gospodarze – już cztery minuty po pierwszym gwizdku arbitra, uderzenie Tousarta obronił Reynet. Sześć minut później bramkarz gości był już jednak bezradny – obrońcami w polu karnym zakręcił Depay, po którego uderzeniu, futbolówka zatrzepotała w siatce, odbijając się po drodze od słupka.

Lyończycy z prowadzenia cieszyli się zaledwie pięć minut, albowiem jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa, Lopesa pokonał Dossevi. Po kolejnych 15 minutach, na prowadzenie wrócili jednak gospodarze, po tym jak futbolówka wpadła do siatki bezpośrednio po dośrodkowaniu Traore.

Nie był to jednak koniec strzelania w pierwszej połowie – dziesięć minut przed przerwą, Fekir został sfaulowany w polu karnym przez Julliena. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i płaskim strzałem podwyższył na 3:1.

Podopieczni Bruno Genesio po przerwie nie mieli jednak zamiaru zwalniać tempa i dążyli do zdobycia kolejnych bramek – w 67. minucie, asystę zanotował Ndombele, a na listę strzelców wpisał się Dembele. 22-latek z bramki cieszył się także cztery minuty później, gdy wykorzystał zagranie Fekira wzdłuż linii piątego metra.

Dziesięć minut przed końcem spotkania, futbolówka ponownie znalazła się w siatce Fioletowych, ale z powodu spalonego, gol Traore został anulowany po wideoweryfikacji. W 83. minucie wieczór gości pogorszył się jeszcze bardziej, albowiem z czerwoną kartką z boiska wyleciał Cahuzac. W końcówce dwie okazje miał jeszcze Depay, ale wynik nie uległ już zmianie.

Kiedy następne mecze?

Lyon wciąż plasuje się na trzecim miejscu, gwarantującym start w eliminacjach Ligi Mistrzów – Les Gones do drugiego Lille tracą pięć oczek, a nad czwartym Saint-Etienne (które zagra dziś z Marsylią) mają sześć punktów przewagi. W następnej kolejce, Lyon zagra ze Strasbourgiem, a Toulouse podejmie Guingamp.

Olympique Lyon – Toulouse FC 5:1 (3:1)