Lille lepsze od Metz

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

W Ligue 1 gracze OSC Lille wygrali z FC Metz 1:0. Zawodnicy gospodarzy (drugi triumf w sezonie) awansowali na pierwsze miejsce.

Co działo się w tej potyczce? Gospodarze mogli objąć prowadzenie w 19. minucie. Okazję miał David, lecz na posterunku był bramkarz rywali.

Kilka minut potem na uderzenie zdecydował się Bradarić. Po raz kolejny skutecznie interweniował jednak Oukidja i cały czas mieliśmy bezbramkowy remis.

Ten stan rzeczy nie uległ zmianie także w 24. minucie. Tym razem dobrą okazję mieli podopieczni Hognona, ale w decydującym momencie Niane przestrzelił.

W 48. minucie przed szansą stanął Jose Fonte. Zawodnik Lille uderzył celnie, ale znowu skuteczną paradą popisał się Oukidja.

W 70. minucie zakotłowało się w polu karnym gości. Wydawało się, że po zagraniu ręką gospodarze będą mieli rzut karny. Ostatecznie jednak, po wideoweryfikacji, jedenastka nie została przyznana.

Decydująca o losach tego spotkania akcja miała miejsce w 88. minucie. Wtedy to golkipera Metz pokonał Luiz Araujo i zapewnił swojej ekipie komplet oczek.