Nice na remis z Brest

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

W pierwszym piątkowym spotkaniu w ramach 26. kolejki francuskiej ekstraklasy OGC Nice zremisowało 2:2 z Stade Brestois. Team z Prowansji traci zatem trzy “oczka” do czwartego aktualnie Lille OSC.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego obie drużyny w ligowej klasyfikacji dzieliły zaledwie trzy punkty. Team z Lazurowego Wybrzeża legitymował się dorobkiem 36 punktów na koncie, a 33 “oczka” zgromadzili w 25 spotkaniach zawodnicy teamu z Bretanii.

Wynik meczu został otwarty w 23. minucie, gdy do siatki trafił AdamOunas. Algierczyk wykorzystał podanie od Kaspera Dolberga, kierując futbolówkę do siatki z bliskiej odległości. Duńczyk natomiast na listę strzelców wpisał się w 34. oddając strzał sprzed pola karnego.

Gdy wydawało się, że na przerwę Nice uda się z dwubramkową zaliczką, to w 45. minucie kontaktowego gola dla Brestu strzelił Samuel Grandsir. Jednocześnie po pierwszej części rywalizacji miał miejsce rezultat 2:1 dla podopiecznych Patricka Vieiry.

Tymczasem w 53. minucie pechowcem okazał się Dante, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, co skutkowało tym, że na tablicy wynikowej wyświetlił się wynik 2:2. Do końca spotkania rezultat się już nie zmienił.

OGC Nice – Stade Brestois 29 2:2 (2:1)