Sobota w Ligue 1: jeden gol w Paryżu, emocje na Stade Velodrome

gracze PSG
PressFocus Na zdjęciu: gracze PSG

Wyniki 7. kolejki Ligue 1. PSG skromnie pokonało na swoim terenie Brest 1:0. Jedynego gola dla mistrzów Francji zdobył Neymar. W drugiej sobotniej konfrontacji Marsylia rywalizowała z Lille. Finalnie gospodarze triumfowali z Les Dogues 2:1. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Piękna asysta Messiego, wykończenie Neymara, Marsylia znowu zwycięska

PSG grało na swoim terenie z Brestem. Gospodarze wykonali zadanie, ale nie zachwycili. W 30. minucie jedynego gola zdobył Neymar, który skorzystał z podania autorstwa Lionela Messiego. W drugiej połowie przyjezdni mogli wyrównać, lecz karnego nie wykorzystał Islam Slimani.

Marsylia rywalizowała na Stade Velodrome z Lille. Gospodarze byli faworytami sobotniego starcia, ale musieli odrabiać straty od 12. minuty. W zamieszaniu pod bramką OM przytomnie zachował się Ismaily. Gola na 1:1 zdobył strzałem z kilku metrów Alexis Sanchez. Bramkę na wagę kolejnego kompletu punktów dla Marsylii strzelił zaś Samuel Gigot. W tym momencie gracze PSG i OM mają po 19 oczek.