27. kolejka Ligue 1: niesamowity wyczyn, duży błąd Wieteski, świetna seria

Wyniki 27. kolejki Ligue 1. Gracze Clermont przegrali u siebie z Lens 0:4. Niezwykłym wyczynem popisał się Lois Openda, który w cztery minuty pierwszej połowy ustrzelił hat-trick. Przy trzeciej bramce fatalnie zachował się Mateusz Wieteska. W innej konfrontacji Monaco przegrało z Reims 0:1. Dla gości to trzecia kolejna wiktoria. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Ismail Jakobs
PressFocus Na zdjęciu: Ismail Jakobs

Pewny triumf Lens, Lorient z trzema punktami, Reims “na fali”

Clermont grało z Lens. Goście triumfowali 4:0, a zdecydowanym bohaterem okazał się Lois Openda. Belg zdobył trzy gole w cztery minuty. W drugiej połowie asystował zaś przy czwartym trafieniu. Niestety, występujący w szeregach gospodarzy Wieteska nie będzie dobrze wspominał tego spotkania. Polak w 35. minucie zbyt krotko zagrał do bramkarza, a jego błąd wykorzystał Openda. W szeregach gości zagrał Przemysław Frankowski. Łukasz Poręba jest kontuzjowany, a Adam Buksa kontuzjowany (obaj Lens). Spotkanie Ajaccio – Montpellier zakończyło się wynikiem 1:0 dla gości.

Angers rywalizowało z Toulouse. Przyjezdni wygrali 2:0. W innym meczu Lorient pokonało Troyes 2:0. Tylko rezerwowym golkiperem w szeregach gości był Mateusz Lis. W meczu Nantes – Nice padł remis 2:2. W drużynie z Nicei drugim bramkarzem był Marcin Bułka.

Monaco grało Reims. Zwycięskiego gola dla gości zdobył po przerwie Folarin Balogun. Reims jest niepokonane w Ligue 1 już od 18 września. W siódmej potyczce Marsylia zremisowała ze Strasbourgiem 2:2. Warto zaznaczyć, że gospodarze od 29. minuty grali w osłabieniu. Marsylczycy prowadzili co prawda 2:0, lecz w końcówce (w kilkadziesiąt sekund) stracili zwycięstwo.