Czerwona kartka, niewykorzystane karne, kiks bramkarza, mistrz na fali: podsumowanie drugiej kolejki Ligue 1

Steve Mandanda
PressFocus Na zdjęciu: Steve Mandanda

Wyniki drugiej kolejki Ligue 1. W pierwszym sobotnim spotkaniu Monaco zremisowało z Rennes 1:1. Gospodarze od 15. minuty grali w osłabieniu (czerwony kartonik zobaczył Youssouf Fofana). Kwadrans potem karnego nie wykorzystał Axel Disasi. Goście objęli prowadzenie, ale potem fatalnie zachował się ich golkiper, co wykorzystał Breel Embolo. Z kolei PSG pewnie pokonało Montpellier 5:2. W tej potyczce karnego nie wykorzystał Kylian Mbappe. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców goli.

Emocje na Stade Louis II, PSG z kolejnym triumfem

Monaco grało u siebie z Rennes. To spotkanie nie rozpoczęło się zbyt dobrze dla gospodarzy. Już w 15. minucie czerwony kartonik za nadepnięcie rywala zobaczył Youssouf Fofana. Kwadrans potem zawodnicy Monaco mogli wyjść na prowadzenie. Karnego nie wykorzystał jednak Axel Disasi, a dobrze interweniował Steve Mandanda.

Goście objęli prowadzenie w 59. minucie. Do wyrównania doprowadził Breel Embolo. Golkiper Alexander Nuebel otrzymał podanie od swojego kolegi, ale zawahał się i nie wybił w porę futbolówki, co wykorzystał napastnik gospodarzy.

O 21:00 rozpoczęło się spotkanie PSG – Montpellier. Paryżanie powinni objąć prowadzenie w 23. minucie, lecz Kylian Mbappe nie wykorzystał „jedenastki”. Gospodarze dopięli jednak swego. Najpierw niefortunnie interweniował Falaye Sacko. Potem z karnego nie pomylił się Neymar. Po zmianie stron gospodarze kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i ostatecznie zwyciężyli 5:2.

Wyniki 2. kolejki

Monaco – Rennes 1:1 (0:0)

Breel Embolo (72′) – Gaetan Laborde (59′)

PSG – Montpellier 5:2 (2:0)

Falaye Sacko (39′ – gol samobójczy), Neymar (43′ – karny, 51′), Kylian Mbappe (69′), Renato Sanches (87′) – Wahbi Khazri (58′), Enzo Tchato (90+2′)