Niespodzianka w Rennes, słaby mecz Polaka, błyskawiczny hat-trick: podsumowanie 19. kolejki Ligue 1

Mateusz Lis
PressFocus Na zdjęciu: Mateusz Lis

Wyniki 19. kolejki Ligue 1. W najciekawszym spotkaniu Rennes wygrało z PSG 1:0. Po zwycięstwo sięgnęli także gracze Lille, którzy pokonali Troyes 5:1. Bramki gości strzegł Mateusz Lis, który w kilku sytuacjach mógł zachować się o wiele lepiej. Świetnie zaprezentował się zaś Wissam Ben Yedder. Francuz w meczu Monaco – Ajaccio (7:1) zdobył trzy gole w ciągu… 14. minut pierwszej połowy. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Kanonada Lille, Clermont na fali, trzy szybkie gole Ben Yeddera

Gracze Lille podejmowali Troyes. Lis i spółka zaprezentowali się fatalnie i przegrali 1:5. Warto dodać, że Les Dogues są niepokonani w Ligue 1 już od 30 października 2022 roku. Angers rywalizowało z Clermont. Mateusz Wieteska i koledzy triumfowali 2:1. To trzecia kolejna ligowa wiktoria gości. Spotkanie Montpellier – Nantes zakończyło się zaś wynikiem 3:0 dla Kanarków.

Reims grało z Nice. Mecz na Stade Auguste-Delaune nie dostarczył zbyt wielkich emocji i zakończył się bezbramkowym remisem. Marcin Bułka (Nice) jest kontuzjowany. W innej potyczce ekipa z Tuluzy podzieliła się oczkami z Brestem (1:1).

Monaco rywalizowało z Ajaccio. Gospodarze wykorzystali atut gry u siebie i pewnie triumfowali 7:1. Głównym bohaterem był na pewno Ben Yedder. Francuz w ciągu 14. minut pierwszej połowy zdobył aż trzy bramki. Z kolei w ostatnim spotkaniu Rennes niespodziewanie wygrało z PSG 1:0. Dla paryżan to dopiero druga ligowa porażka w tej kampanii.