Niedziela w Ligue 1: pogrom w Paryżu, fatalna postawa Troyes, wielkie emocje w hicie

gracze PSG
PressFocus Na zdjęciu: gracze PSG

Wyniki 15. kolejki Ligue 1. PSG zdecydowanie pokonało Auxerre 5:0. Trzy oczka zgarnęli także gracze Brestu, którzy ograli Troyes 2:1. Goście są bez wiktorii już od 18 września. W innej ciekawej potyczce Monaco przegrało z Marsylią 2:3. Decydujący gol padł w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Bez niespodzianki w Paryżu, zwycięskie Lille, zwroty akcji w szlagierze

PSG podejmowało Auxerre. Dominacja mistrzów Francji była zdecydowana. Gospodarze pewnie wygrali 5:0 i umocnili się na pierwszej lokacie. Brest mierzyło się z Troyes. Mateusz Lis był podstawowym golkiperem gości. Polak niestety nie uchronił swojej ekipy od porażki 1:2.

Lille grało na swoim terenie z Angers. Gospodarze skromnie zwyciężyli 1:0. Obecnie Les Dogues są na siódmym miejscu w tabeli. W spotkaniu Montpellier – Reims padł wynik 1:1. W innym meczu Nantes podejmowało Ajaccio. Goście prowadzili już 2:0, ale Kanarki grały ambitnie i zdołały doprowadzić od stanu remisowego 2:2.

Strasbourg podejmowało Lorient. Obie drużyny zdobyły po jednej bramce i tym samym zainkasowały po oczku. Karol Fila (Strasbourg) pojawił się na boisku w 72. minucie. Monaco mierzyło się z Marsylią. W 35. minucie pięknie z wolnego przymierzył Alexis Sanchez. Jeszcze przed przerwą wyrównał (z karnego) Wissam Ben Yedder. W drugiej połowie dalej trwała wymiana ciosów. Ostatecznie goście rzutem na taśmę triumfowali 3:2.