Reims postawiło się PSG, momentami było gorąco

Neymar

PSG nie wywiązało się z roli faworyta w drugim sobotnim spotkaniu 10. kolejki Ligue 1. Mistrzowie Francji tylko zremisowali ze Stade de Reims (0:0).

• PSG zaliczyło drugi remis w tej kampanii
  • Gigant ligi francuskiej stracił punkty z ligowym outsiderem
  • Stade de Reims podzielił się punktami po raz piąty w kampanii

PSG tylko z punktem w Reims

PSG podchodziło do sobotniej potyczki ze Stade de Reims w roli zdecydowanego faworyta. Rzeczywistość jednak brutalnie zweryfikowała plany mistrzów Francji związane z wywalczeniem pełnej puli jak najmniejszym nakładem sił.

Goście zaczęli bardzo aktywnie, bo już w 13. minucie Fabian Ruiz miał szanse na gola, ale jej nie wykorzystał. W kolejnych fragmentach rywalizacji gospodarze uspokoili grę. Dopiero w 33. minucie kolejną okazję PSG na bramkę wypracował Kylian Mbappe, ale bez efektu.

Sytuacja paryżan skomplikowała się natomiast w 41. minucie. Sergio Ramos został ukarany żółtą kartą po jednym z przewinień. Hiszpan pozwolił sobie jednak na komentarz w kierunku arbitra, co spotkało się z jego reakcją w postaci kolejnej żółtej kartki i PSG musiało kończyć zawody w dziesięciu.

Drugą połowię lepiej zaczęło Stade de Reims. Gospodarze mogli nawet w 52. minucie strzelić gola, ale na ich drodze stanął Gianluigi Donnarumma. Paryżanie najlepszą okazję do zdobycia bramki w drugiej odsłonie mieli w 67. minucie. Neymar został obsłużony genialnym podanie do Kyliana Mbappe. Brazylijczyk jednak nie wykorzystać świetnej szansy na gola i mecz zakończył się niespodziewanym remisem.