PSG zaoferowało Mbappe umowę do 2024 roku

Kylian Mbappe
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Kylian Mbappe według najnowszych doniesień Abc.es może przedłużyć umowę z Paris Saint-Germain. Sternicy klubu z Ligue 1 chcą zatrzymać reprezentanta Francji co najmniej do 2024 roku.

  • Kylian Mbappe z końcem czerwca przestanie być zawodnikiem PSG
  • 23-latek wciąż nie zdecydował się na parafowanie nowego kontraktu
  • Decydenci francuskiego klubue oferrują piłkarzowi umowę do 2024 roku

PSG wciąż walczy o Mbappe

Kylian Mbappe od dobrych kilku miesięcy jest na świeczniku meczów. Mistrz świata z 2018 roku nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z PSG, który wygasa z końcem czerwca tego roku. Chociaż działacze francuskiej ekipy mają plan, aby zatrzymać zawodnika w klubie, to inne spojrzenie na swoją przyszłość ma Mbappe.

Nie brakuje spekulacji łączących ofensywnego zawodnika z Realem Madryt. Mbappe jest postrzegany za główny cel transfery prezydent Los Blancos Florentino Pereza na najbliższe okienko transferowe. Tym bardziej że piłkarz może być do pozyskania na zasadzie wolnego transferu.

Mbappe od pierwszego stycznia może prowadzić rozmowy z potencjalnym nowym pracodawcą, do którego może dołączyć 1 lipca. Okazuje się jednak, że zawodnik nie zamierza prowadzić żadnych rozmów dotyczących przyszłości aż do meczu 1/8 finału, w którym paryżanie zmierzą się właśnie z Królewskimi.

Abc.es donosi natomiast, że przedstawiciele PSG złożyli lukratywną propozycję piłkarzowi, dotyczącą przedłużenia umowy o dwa lata. Aczkolwiek pełnomocnicy Mbappe przekazali władzom klubu z Paryża, że decyzja o dalszej współpracy zostanie podjęta dopiero latem. Działacze Realu są przekonani, że Francuz będzie kontynuował karierę w Hiszpanii.

23-latek w tym sezonie wystąpił łącznie w 23 spotkaniach, notując w nich 17 trafień i 15 asyst.

Czytaj więcej: Piłkarze PSG pewni zmiany trenera latem

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 23 stycznia 2022 20:40.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz także: wideo o transferach

Komentarze