Ligue 1: pogrom w Rennes i Monaco, grali Polacy – podsumowanie 21. kolejki

Wissam Ben Yedder i Marquinhos
Pressfocus Na zdjęciu: Wissam Ben Yedder i Marquinhos

Wyniki 21. kolejki Ligue 1. 16 stycznia odbyło się aż siedem meczów. W większości z nich po pełną pulę sięgnęli faworyci. Na boiskach z Polaków pojawili się Karol Fila i Arkadiusz Milik. Prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich meczów.

Faworyci fali nie zawiedli

Pierwszym niedzielnym meczem w 21. kolejce Ligue 1 było starcie Stade Rennais – Girondins Bordeaux. Gospodarze zdecydowanie nie mieli litości dla przyjezdnych, których rozbili aż 6:0. Żadnej bramki kibice nie zobaczyli zaś w konfrontacji między Lorient, a Angers. Ciekawie było za sprawą Monaco. Zespół ten okazała się niekwestionowanie lepszy od Clermont Foot (4:0). W ofensywie nie popisali się zawodnicy Reims i Metz (0:1). Po pełną pulę sięgnęła również drużyna Karola Fili (69 rozegranych minut). Jego Strasbourg pokonał 3:1 Montpellier. Łatwo nie miał Olympique Lyon, który zwyciężył z Troyes 1:0 po rzucie karnym wykonanym przez Dembele. Na koniec Olympique Marsylia podzieliła się punktami z Lile (1:1). Arkadiusz Milik przez 84 minuty nie pokazał niczego nadzwyczajnego.