Ligue 1: Bezbarwne PSG. Milik i Frankowski bez goli czy asyst – podsumowanie 16. kolejki

Lionel Messi
Pressfocus Na zdjęciu: Lionel Messi

W środę rywalizowały ze sobą wszystkie drużyny z Ligue 1. Co ciekawe, PSG nie dało rady OGC Nice (0:0). Natomiast w innych spotkaniach grali też Polacy. Lens Przemysława Frankowskiego podzieliło się punktami z Clermont (2:2), z kolei Marsylia Arkadiusza Milika pokonała Nantes (1:0).

Rozczarowanie w Paryżu, cenne minuty Frankowskiego i Milika

OGC Nice zepsuło święto w Paryżu. Najlepszy piłkarz świata, Lionel Messi nie dał rady wywalczyć z PSG kompletu punktów przed własną publicznością. Paryżanie pomimo ogromnej przewagi, nie byli w stanie jej wykorzystać, co finalnie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Tymczasem Lens świetnie zaczęło zawody z Clermont. Na początku drugiej połowy goście objęli prowadzenie. Ich radość trwała jednak krótko, ponieważ tegoroczny beniaminek doprowadził do wyrównania. Przemysław Frankowski rozegrał całe spotkanie. Polak miał kilka przebłysków, ale rywalizację zakończył jedynie z żółtą kartką.

Tym razem Arkadiusz Milik pojawił się dopiero po przerwie. Reprezentant Biało-czerwonych pojawił się na murawie, kiedy Olimpijczycy już prowadzili. Ostatecznie zwycięstwo padło łupem Marsylii, która dzięki świetnej serii meczów bez porażki, awansowała właśnie na pozycję wicelidera.