Skromna wygrana PSG, kolejny błysk Messiego

PSG

Paris Saint-Germain może po niedzieli dopisać do swojego dorobku kolejne ligowe zwycięstwo. Tym razem paryżanie skromnie pokonali na wyjeździe Olimpique Lyon, który mógł pokusić się o korzystny rezultat. Jedyna bramka padła już w piątej minucie meczu.

• Paris Saint-Germain ograło Olympique Lyon 1-0
  • Jedyna bramka padła autorstwa Leo Messiego, który wykończył efektowną akcję z Neymarem
  • Mistrzowie Francji wygrali siedem z ośmiu ligowych spotkań

PSG umacnia się na szczycie tabeli Ligue 1

Paris Saint-Germain fenomenalnie wygląda na starcie obecnego sezonu. Dotychczas kroku dotrzymuje mu Marsylia, ale nie ulega wątpliwościom, że na dłuższą metę faworyt do mistrzowskiego tytułu jest tylko jeden. W niedzielę paryżanie mierzyli się z Olmypique’em Lyon w hicie ósmej kolejki Ligue 1.

Mistrzowie Francji na prowadzenie wyszli już w piątej minucie. Świetną dwójkową akcję przeprowadzili Leo Messi oraz Neymar, a Argentyńczyk skorzystał z podania swojego kolegi i strzałem bez przyjęcia umieścił piłkę w siatce. Wówczas wydawało się, że spotkanie z udziałem Paris Saint-Germain zakończy się kolejnym pogromem.

Po stracie bramki nieoczekiwanie do głosu zaczął dochodzić Lyon. Paryżanie byli dosyć niechlujni w ofensywie, a fatalnie na boisku prezentował się Kylian Mbappe, który ewidentnie nie mógł znaleźć ze swoimi partnerami wspólnego języka.

Gospodarze stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia gola, jednak nie wykorzystali żadnej z nich. Swoje okazje marnowali przede wszystkim Alexander Lacazette oraz Moussa Dembele.

Zespół Lyonu w drugiej połowie ożywił Rayan Cherki, który po wejściu z ławki niemal w pełni odpowiadał za zagrożenie pod bramką mistrzów Francji. Bramki wyrównującej jednak się nie doczekaliśmy.

W doliczonym czasie gry PSG mogło jeszcze podwyższyć prowadzenie. Anthony Lopes świetnie obronił strzał z rzutu wolnego Messiego, a Sergio Ramos w momencie dobitki znajdował się na spalonym.

Tym zwycięstwem paryżanie umocnili się na fotelu lidera Ligue 1. W ośmiu meczach zgromadzili już 22 punkty, tracąc je jedynie na skutek remisu z Monaco. Lyon znajduje się natomiast na szóstej lokacie w tabeli.