Lens i Nantes odrobiły zaległości

Gael Kakuta

Podziałem punktów zakończyło się zaległe spotkanie 8. kolejki Ligue 1, w którym RC Lens zremisowało u siebie z FC Nantes. Żaden z zespołów nie może być jednak do końca zadowolony z takiego rozstrzygnięcia.

W roli faworyta do meczu przystępowali gospodarze, za którymi przemawiał atut własnego boiska. Mecz ułożył się również po ich myśli, bowiem w 27. minucie wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Kakuta, który pokonał bramkarza Kanarków uderzeniem z ośmiu metrów po dograniu Banzy spod linii końcowej boiska.

Gospodarze długo prowadzili w tym meczu, ale w końcówce nie uniknęli błędów. W 80. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla gości, który wykorzystał Toure. Wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

RC Lens zajmuje po tym meczu ósme miejsce w ligowej tabeli, natomiast Nantes sklasyfikowane jest sześć pozycji niżej.