Ligue 1
Ligue 1

Legendarny piłkarz stracił posadę trenera

Patrick Vieira nie jest już trenerem Nicei. Francuski klub poinformował o jego zwolnieniu w piątkowe południe. Powodem są niezadowalające wyniki. Drużyna ta zanotowała pięć kolejnych porażek i działacze zdecydowali się działać.

Czytaj dalej…

44-latek pracował w Nicei przez dwa i pół roku. Teraz, gdy ją opuszcza, drużyna zajmuje odległe jedenaste miejsce w tabeli. W ostatnim czasie przegrywała kolejno ze Slavią Praga, Dijon, Bayerem Leverkusen i Monaco.

Były mistrz świata z reprezentacją Francji przybył do klubu w 2018 roku, gdy zastępował na stanowisku szkoleniowca Luciena Favre’a. W pierwszym sezonie Vieiry Nicea zakończyła zmagania w Ligue 1 na siódmej pozycji, a rok później była piąta. Zakwalifikowała się dzięki temu do rozgrywek Europa League.

Vieira prowadził wcześniej drużynę New York City z amerykańskiej MLS. Był też łączony z pracą w londyńskim Arsenalu, nim klub zatrudnił zimą zeszłego roku Mikela Artetę.

W czasie piłkarskiej kariery Vieira, urodzony w 1976 roku, był defensywnym pomocnikiem. Grał z sukcesami w takich klubach jak Arsenal, Inter i Manchester City. Karierę zakończył w 2011 roku.

Komentarze