Donnarumma postawił PSG w trudnej sytuacji. Paryżanie pokazali charakter [WIDEO]

PSG mimo gry przez większość meczu w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Gianluigiego Donnarummy ostatecznie pokonało Le Havre 2:0 w wyjazdowym spotkaniu 14. kolejki Ligue 1. Autorami bramek byli Kylian Mbappe oraz Vitinha.

Paris Saint-Germain
PressFocus Na zdjęciu: Paris Saint-Germain
  • PSG wygrało 2:0 z Le Havre w wyjazdowym meczu 14. kolejki Ligue 1
  • Goście od 10. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Gianluigiego Donnarummy
  • Zwycięstwo paryżanom zapewnili Kylian Mbappe, a także Vitinha

Cenna wygrana Paris Saint-Germain. Grali w dziesiątkę

Paris Saint-Germain w niedzielę po południu na wyjeździe mierzyło się z Le Havre w spotkaniu 14. kolejki Ligue 1. Paryżanie byli zdecydowanym faworytem tego pojedynku, ale mecz nie zaczął się po myśli podopiecznych Luisa Enrique.

W 10. minucie czerwoną kartką został bowiem ukarany… Gianluigi Donnarumma. 24-letni golkiper wyszedł z bramki, ale pierwszy przy piłce był Josue Casimir, który został brutalnie sfaulowany przez byłego zawodnika Milanu. Sędzia słusznie wyrzucił z boiska kapitana reprezentacji Włoch, a między słupkami PSG stanął Arnau Tenas.

Goście pomimo gry w osłabieniu jeszcze przed przerwą zdołali wyjść na prowadzenie – do siatki trafił niezawodny Kylian Mbappe, a asystował mu będący w coraz lepszej formie Ousmane Dembele. PSG w drugiej połowie ustaliło wynik rywalizacji na 2:0, a autorem drugiego gola był Vitinha. Zajmujące 9. miejsce w tabeli Le Havre miało dzisiaj swoje szanse, jednak gospodarzom zabrakło skuteczności.

Drużyna prowadzona przez Luisa Enrique z 33 punktami na koncie zasiada na fotelu lidera Ligue 1.

Le Havre – PSG 0:2 (0:1)

0:1 Kylian Mbappe 23′

0:2 Vitinha 89′