Legenda francuskiej piłki rekomenduje Mbappe transfer do Realu

Kylian Mbappe
Pressfocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Grono osób doradzających Kylianowi Mbappe odnośnie jego rpzyszłości stale się zwiększa. Dołączył do niego zdobywca Złotej Piłki z 1991 roku – Jean-Pierre Papin. Francuz uważa, że napastnik PSG, powinien latem przenieść się do Realu Madryt. Zgodnie z informacjami The Telegraph, Mbappe obecnie jest bliżej pozostania w aktualnym klubie, aniżeli jeszcze kilka tygodni temu.

  • W otoczeniu Mbappe słychać sprzeczne głosy odnośnie jego przyszłości
  • Rodzina i przyjaciele doradzają napastnikowi pozostanie w Paryżu
  • Mbappe nie jest co do tego przekonany, a transfer do Realu zaleca mu Jean-Pierre Papin

Wszyscy chcą doradzać Kylianowi Mbappe

W zeszłym tygodniu odbyły się rozmowy członków rodziny Kyliana Mbappe z zarządem PSG w Doha. Tematem przewodnim była oczywiście dalsza przyszłość zawodnika na Parc des Princes. Po spotkaniu właściciel klubu – Nasser Al-Khelaifi miał być wyjątkowo zadowolony z jego przebiegu. The Telegraph informuje, że klub jest niemal pewien, że napastnik ostatecznie zdecyduje się na przedłużenie umowy. 

Sprawdź: PSG może spełnić oczekiwania Mbappe. Pozytywne rozmowy w Doha

Taki ruch młodej gwieździe Paris-Saint Germain odradza Jean-Pierre Papin – zdobywca Złotej Piłki z 1991 roku. Zdaniem Francuza jego rodak powinien latem przenieść się do Realu Madryt. Stwierdził tak w rozmowie z Eurosportem. 

– Na jego miejscu zrealizowałbym swoje marzenie. Nigdy nie powinieneś postępować przeciwko swoim marzeniom, musisz iść za nimi. Jeśli tego chce, powinien przejść do Realu – stwierdził Papin

– Z jego ojcem rozmawiałem bardzo krótko. Powiedziałem mu: “Jeśli jego marzeniem jest wyjazd do Realu, powinien to zrobić. W innym wypadku będzie tego żałował do końca życia”– dodał Francuz.

PSG oferuje Kylianowi Mbappe niebotyczne zarobki, byleby ten zgodził się na przedłużenie umowy. W stolicy Francji napastnik mógłby liczyć na pensję w wysokości 50 milionów euro. Do tego miałby otrzymać aż 100 milionów za same parafowanie nowej umowy. Ostateczną decyzję gwiazdy Ligue 1 powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach.

Zobacz też: PSG kreśli plany na lato: różne scenariusz dotyczące Messiego i Neymara

Komentarze