Hit Ligue 1 dla Lille! Duży krok w kierunku mistrzostwa

Paris Saint-Germain - Lille
Pressfocus Na zdjęciu: Paris Saint-Germain - Lille

PSG w meczu na szczycie Ligue 1 przegrało z Lille 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Jonathan David. Dla gości są to bardzo ważne trzy punkty, ponieważ zrobili wielki krok w kierunku mistrzostwa.

Starcie Paris Saint-Germain z Lille było niewątpliwie bardzo ważne w kontekście zdobycia mistrzostwa Francji, Przed meczem obie drużyny miały tyle samo punktów, ale dzięki skromnej wygranej goście zostali samodzielnym liderem Ligue 1. W pierwszej połowie zdecydowanie przeważali Paryżanie. Stwarzali sobie ogromną ilość sytuacji i wydawało się, że będziemy mieli powtórkę z Pucharu Francji, w którym wygrali 3:0. Podopieczni Pochettino byli jednak bardzo nieskuteczni.

W 20. minucie Lille pokazało PSG jak wykańczać akcje. Goście wykorzystali jedyną okazję w pierwszej połowie. Jonathan David otrzymał wtedy podanie od Ikone i uderzeniem z pola karnego otworzył rezultat spotkania.

Przegrywające PSG w drugiej połowie stwarzało sobie mniej okazji. Paryżanie nie potrafili po przerwie poważnie zagrozić bramce Lille. W 79. minucie dobrą sytuację miał Yilmaz, ale jego strzał obronił Keylor Navas. W końcówce spotkania czerwone kartki otrzymali Neymar i Djalo. Goście dzięki trzem punktom są zdecydowanie bliżej zdobycia mistrzostwa Ligue 1.