Genesio: Ndombele może być nowym Pogbą

Ligue 1
Ligue 1

Tanguy Ndombele to w ostatnim czasie jeden z najbardziej rozchwytywanych pomocników w Europie. Młody zawodnik znajduje się na celowniku między innymi Juventusu FC. Tymczasem opiekun Olympique Lyon stwierdził ostatnio, że Ndombele ma zadatki na to, aby być nowym Paule Pogbą.

Czytaj dalej…

– Tanguy to zawodnik nie tylko silny fizycznie, ale też bardzo dobrze wyszkolony technicznie – mówił Bruno Genesie w rozmowie z Tuttosport.

– To typ zawodnika, który przyjęciem piłki potrafi zwieść trzech rywali, a przy tym wszystkim jest bardzo szybko – dodał.

– Wyróżnia się dobrym dryblingiem i boiskową inteligencją. Nie lubię porównań, ale moim zdaniem Ndombele może być drugim Pogbą – kontynuował.

– Tanguy może grać w dowolnym miejscu w pomocy. Ostatnio zaczął też zdobywać bramki, ale jestem pewny, że czasem poprawi się w tym aspekcie – skwitował.

22-letni zawodnik w tej kampanii wystąpił łącznie w 33 spotkaniach, w których strzelił dwa gole, notując też pięć asyst. Ndombele ma kontrakt ważny z Les Gones do końca czerwca 2023 roku.

Komentarze