Puchar Ligi Mistrzów
Puchar Ligi Mistrzów fot. Grzegorz Wajda

Garcia: Ronaldo to postać nie z tego świata

Olympique Lyon co prawda przegrał rewanżowy bój z Juventusem FC w 1/8 finału Ligi Mistrzów. W końcowym rozrachunku ekipa z Ligue 1 mogła się jednak pochwalić lepszym bilansem goli, dzięki czemu to OL wywalczyło awans do 1/4 finału rozgrywek. Po zakończeniu meczu trener francuskiej ekipy wyraził kilka zdań komentarza na temat jego przebiegu.

Czytaj dalej…

Turyński team wygrał spotkanie 2:1, dzięki dwóm trafieniom Cristiano Ronaldo. W związku z tym, że Ol strzelił gola na wyjeździe, a także wygrał pierwszy bój ze Starą Damą 1:0, to właśnie drużyna z Francji znalazła się w ćwierćfinale rozgrywek.

Lyon w dwumeczu lepszy od ekipy z postacią nie z tego świata

– Zmierzyliśmy się z drużyną, która ma w swoich szeregach istotę nie z tego świata – mówił Rudi Garcia o Cristiano Ronaldo, który w piątkowym boju zdobył dwie bramki dla swojej drużyny.

– Myślę, że w pierwszej połowie spisaliśmy się bardzo dobrze. Niestety rzut karny dla naszych rywali był kompletnie nieuzasadniony. W każdym razie po tym golu Juventus wrócił do gry – mówił trener OL.

– Naszym celem było wywalczenie sobie prawa gry w “Final Eight” w Lizbonie i to się udało. Nie zmienia to jednak faktu, że cały czas w tej rywalizacji pozostajemy outisiderami, ale nam takie położenie odpowiada – powiedział Garcia.

W ramach 1/4 finału Ligi Mistrzów przedstawiciel Ligue 1 zmierzy się z Manchesterem City. Bój ten zaplanowany jest na sobotę 15 sierpnia.

Komentarze