Galtier odejdzie z St Etienne

FC Nantes
Na zdjęciu: FC Nantes

Christophe Galtier (fot) przestanie być trenerem AS Saint-Etienne po zakończeniu obecnego sezonu. 50-letni nie przedłuży kontraktu, który wygasa w czerwca tego roku i zakończy tym samym siedmioletnią przygodę z Les Verts, z którymi w 2013 roku zdobył Puchar Ligi Francuskiej.

Czytaj dalej…

Galtier uważa, że praca na Le Stade Geoffroy Guichard pozwoliła mu rozwinąć umiejętności trenerskie i jest wdzięczny władzom klubu, piłkarzom, sztabowi szkoleniowemu oraz kibicom za wspólne siedem lat.

– Prowadzenie ASSE przez siedem lat to dla mnie zaszczyt i źródło dumy. Myślę, że ASSE pozwoliło mi się rozwinąć jako trenerowi. Odnalazłem się w wartościach klubu i jego kibiców. Dziękuję Bernardowi Caiazzo i Ronaldowi Romeyerowi za zaufanie wobec mnie. Chcę podziękować piłkarzom i członkom sztabu, bez których ta przygoda nigdy nie byłaby możliwa. Dziękuję także wszystkim kibicom za ich wsparcie i za zachęcanie zespołu, by dawał z siebie wszystko – czytamy w oświadczeniu Galtiera.

Pod wodzą Galtiera ASSE rozegrało 356 spotkań, wygyrwając 151 z nich, 101 remisując i ponosząc 104 porażki. Po 36. kolejkach Les Verts zajmują siódme miejsce w Ligue 1, ale mają do rozegrania zaległy mecz z Monaco.

Komentarze