Frankowski zbiera pochwały. “Jest prawdziwym talizmanem”

Na oficjalnej stronie Ligue1.fr ukazał się tekst dotyczący Przemysława Frankowskiego. Polak, który występuje w RC Lens, zebrał wiele pochwał za swój wkład w grę zespołu.

Przemysław Frankowski
PressFocus Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
  • Przemysław Frankowski jest podstawowym zawodnikiem RC Lens
  • Drużyna Polaka zmierza po drugie miejsce w lidze, ustępując tylko PSG
  • “Franek” został doceniony przez oficjalny portal Ligue 1 i swojego trenera

Frankowski zachwyca Francuzów. “Odkąd tu jest, jest dobry”

Przemysław Frankowski dołączył do Lens w sierpniu 2021 roku. Od samego początku mógł liczyć na wiele szans gry w pierwszym zespole. W rezultacie w barwach francuskiego klubu rozegrał już 78 spotkań, zdobył w nich 10 bramek i zaliczył 8 asyst. Obecnie jego zespół zajmuje 2. miejsce w Ligue 1, ustępując tylko PSG.

Frankowski był już wielokrotnie chwalony za swoje występy w Lens. Teraz ponownie wspomniał o nim oficjalny portal Ligue1.fr, który do tekstu dołączył kilka pochlebnych wypowiedzi trenera zespołu – Francka Haise’a.

– Odkąd tu jest, jest dobry. Może czasami miał słabsze strzały, ale odkąd go zrekrutowaliśmy, możemy docenić jego regularność – powiedział Franck Haise.

– Frankowski jest prawdziwym talizmanem dla Racingu. Kiedy jest bezpośrednio zaangażowany w zdobycie bramki, co zdarzyło się 18 razy od czasu jego debiutu w Artois, zespół prawie nigdy nie przegrywa, z wyjątkiem porażki na Parc des Princes w kwietniu – czytamy na Ligue1.fr.

– Ma bardzo dobrą znajomość gry. Trening na innych pozycjach pozwolił mu otworzyć się na wiele rzeczy. Ma wszechstronność i międzynarodowe doświadczenie, to cechy, które mają znaczenie. Podróżował, grał w MLS, gra z Polską, zaliczył mundial… – docenia Polaka jego trener.

Zobacz także: PSG ma coraz mniej czasu. Skłania się ku sensacyjnemu zakontraktowaniu byłego piłkarza

Komentarze