Alessandro Florenzi
Alessandro Florenzi fot. Grzegorz Wajda

Florenzi wypożyczony do PSG

Alessandro Florenzi przybył do Parc des Princes w ramach całorocznego wypożyczenia. Paris Saint-Germain zachowało sobie opcję wykupienia piłkarza po nadchodzącym sezonie.

Czytaj dalej…

Alessandro Florenzi od początku swojej kariery był związany z AS Romą. Jedynie drugą połowę zeszłorocznego sezonu spędził na wypożyczeniu w Valencii. O transferze spekulowało się od paru dni, ale teraz jest już oficjalnie potwierdzony i Włoski obrońca w nadchodzącym sezonie będzie bronił barw PSG.

36-krotny reprezentant Włoch jeszcze szczęśliwy, że dołączył do klubu z Paryża, mówiąc, że jest to jeden z najlepszych zespołów w Europie, o czym świadczy dotarcie do finału Ligi Mistrzów. Florenzi zapewnia kibiców oraz klub, że da z siebie wszystko, aby spełnić ogromne oczekiwania wobec niego i całej drużyny.

Włoch już nieraz pokazywał, że jest wszechstronnym zawodnikiem i może grać na wielu pozycjach. Został on jednak ściągnięty po to, aby wypełnić lukę na prawej obronie, która powstawała po odejściu Thomasa Meuniera do Borussi Dortmund.

Florenzi w barwach Romy rozegrał 280 spotkań. Kontuzje jakie miał często przeszkadzały mu w utrzymaniu wysokiej i stabilnej formy, aczkolwiek zawsze był kluczowym zawodnikiem dla stołecznego klubu. Wraz z Romą był trzykrotnym wicemistrzem Włoch, kończąc zmagania za Juventusem. Florenzi jest trzecim transferem PSG, którzy kupili wypożyczonych do siebie Mauro Icardiego oraz Sergio Rico. Drużyna z Paryża niezbyt dobrze zaczęła sezon. W okrojonym składzie z powodu pandemii koronawirusa, przegrali z Lens 1:0.

Komentarze