Marco Verratti
Marco Verratti fot. Grzegorz Wajda

Fatalne wieści dla PSG. Lider drugiej linii kontuzjowany

Z kolejnym poważnym problemem będzie musiał zmierzyć się szkoleniowiec Paris Saint-Germain przed ćwierćfinałowym spotkaniem Ligi Mistrzów z Atalantą Bergamo. Wszystko wskazuje na to, że do dyspozycji Thomasa Tuchela na mecz, który odbędzie się 12 sierpnia, nie będzie Marco Verratti – informuje RMC Sport.

Czytaj dalej…

27-letni Włoch, który jest jednym z kluczowych zawodników mistrzów Francji, nabawił się kontuzji, w starciu z jednym z kolegów, podczas wtorkowego treningu zespołu. W środę Verratti przechodził szczegółowe badania w jednym z paryskich szpitali, które ujawniły kontuzję łydki.

Uraz jest na tyle poważny, że praktycznie wyklucza go z występu w ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów przeciwko Atalancie Bergamo, który rozegrany zostanie dokładnie za tydzień. W Paryżu mają nadzieję, że Verrattiego uda się postawić na nogi na ewentualne półfinałowe spotkanie.

PSG poważnie osłabione w meczu z Atalantą

Kontuzja Verrattiego to kolejna fatalna wiadomość dla sztabu szkoleniowego Paris Saint-Germain, bowiem już wcześniej groźnej kontuzji nabawił się Kylian Mbappe. Francuski napastnik, podczas finałowego meczu Pucharu Francji z St. Etienne, doznał urazu więzadeł kostki i wszystko wskazuje na to, że nie będzie mógł wystąpić przeciwko Atalancie. Co prawda przeprowadzone w ostatnich dniach badania wykazały, że uszkodzenia nie są tak poważne jak początkowo sądzono i dały nadzieję sztabowi szkoleniowemu PSG, to szanse na jego pojawienie się w ćwierćfinałowym meczu na boisku są bardzo małe.

Komentarze