El. Euro 2020: Wymęczona wygrana Francji

Olivier Giroud

Reprezentacja Francji jest kolejnym finalistą Euro 2020. Podopieczni Didiera Deschampsa awans zapewnili sobie pokonując 2:1 u siebie Mołdawię. Wygrana Trójkolorowym nie przyszła jednak łatwo.

Spotkanie na Stade de France nie ułożyło się po myśli faworyzowanych Trójkolorowych, bowiem to Mołdawia w 9. minucie objęła prowadzenie. Fatalny błąd Clementa Lenglet wykorzystał Vadim Rada, który odebrał mu piłkę w polu karnym, a następnie pewnie pokonała Steve’a Mandandę.

Podopieczni Didiera Deschampsa doprowadzili do wyrównania w 35. minucie. Do siatki z sześciu metrów trafił Raphael Varane, ale gol nie powinien zostać uznany, bowiem wcześniej Olivier Giroud faulował interweniującego bramkarza gości. Arbiter nie dopatrzył się jednak przewinienia. Przed przerwą wynik 1:1 nie uległ również zmianie.

Długo nie ulegał zmianie także w drugiej połowie. W 78. minucie sędzia podyktował jednak rzut karny dla reprezentacji Francji za faul na Lucasie Digne. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Giroud, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo.

Francja – Mołdawia 2:1 (1:1)