Didier Deschamps
Didier Deschamps fot. Grzegorz Wajda

Deschamps: Giroud zawsze pomaga drużynie

Francja wygrała na wyjeździe z Mołdawią 4:1 w meczu grupy H eliminacji mistrzostw Europy 2020. Didier Deschamps, selekcjoner Les Bleus, pochwalił po spotkaniu Oliviera Giroud, który według niego jest niesłusznie krytykowany.

Czytaj dalej…

Napastnik Chelsea FC zdobył jedną z bramek i w historii reprezentacji Francji ma jedynie mniej trafień od Michela Platiniego i Thierry’ego Henry.

– Rzadziej gra w klubie, ale kiedy występuje w Lidze Europy to także strzela gole. Jego obecność zawsze jest bardzo pomocna dla drużyny. Poza tym, strzelił także gola – powiedział Deschamps.

– On jest ważną postacią tej drużyny i kontynuuje strzelanie goli. Wrócił po trudnym okresie, a jest niesprawiedliwie ocenianym zawodnikiem – dodał.

– Kiedy będzie na boisku, to może kontynuować strzelanie goli. On zawsze ma ochotę do gry, odpowiednią świeżość i to musi utrzymać – podkreślił.

Obok Francji swoje pierwsze mecze wygrały także Turcja i Islandia. W poniedziałek Les Bleus zmierzą się u siebie właśnie z Islandczykami, którzy pokonali na wyjeździe Andorę 2:0.

Komentarze