Cztery gole i wygrana PSG

Edinson Cavani

Paris Saint-Germain zrobiło kolejny krok w kierunku zapewnienie sobie mistrzowskiego tytułu. Tym razem pewnie 4:1 pokonało u siebie Stade Rennes.

Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać. W ósmej minucie prowadzenie dla mistrzów Francji uzyskał Edinson Cavani, który uderzeniem głową wykorzystał dobre dośrodkowanie Angela Di Marii z lewej strony boiska.

W 29. minucie Rennes doprowadziło do wyrównania. Po zagraniu z prawej strony pola karnego, piłkę do bramki ładnym uderzeniem piętą skierował Niang. Wynik 1:1 nie uległ zmianie przed przerwą.

W drugiej połowie PSG potwierdziło jednak swoją wyższość nad rywalem. W 61. minucie gospodarzy ponownie na prowadzenie wyprowadził Di Maria, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem po świetnym podaniu Thiago Silvy.

Sześć minut później było już 3:1. Tym razem dogranie Juliana Dralera wykorzystał Kylian Mbappe. W 72. minucie czwartego gola zdobył Cavani, który trafił do pustej bramki po dograniu Mbappe. Był to ostatni gol tego spotkania.

Paris Saint-Germain – Stade Rennes 4:1 (1:1)