Olympique Marsylia
Olympique Marsylia PressFocus

Były selekcjoner Argentyny trenerem Arkadiusza Milika?

Dziennikarze L’Equipe donoszą, że działacze Olympique Marsylii czynią starania w kierunku pozyskania byłego selekcjonera reprezentacji Argentyny i Chile – Jorge Sampaoliego. Możliwe, że zostanie on nowym opiekunem zespołu Arkadiusza Milika.

Klub z Lazurowego Wybrzeża poszukuje nowego szkoleniowca po tym, jak do dymisji podał się przed tygodniem Andre Villas-Boas. Tymczasowo drużynę z francuskiej Ligue 1 prowadzi Nasser Larguet. Docelowo działacze Marsylii chcą jednak zatrudnić kogoś innego.

Dyrektor sportowy klubu, Pablo Longorii wymarzył sobie sprowadzenie na Stade Velodrome Jorge Sampaoliego. To uczeń Marcelo Bielsy i trener z dużym doświadczeniem, jakie zdobywał w Sevilli, Santosie i reprezentacjach Chile oraz Argentyny.

Ważna decyzja dla Arkadiusza Milika

Sprawę komplikuje jedynie to, że Sampaoli ma nadal ważny kontrakt z Atletico Mineiro. Chcąc go pozyskać działacze Marsylii musieliby zapłacić argentyńskiemu klubowi rekompensatę. Media donoszą, że obie strony będą o tym w najbliższym czasie rozmawiać.

Zawodnikiem OM jest Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski trafił tam na wypożyczenie w czasie styczniowego okna transferowego. Ma zostać we Francji do czerwca 2022 roku.

Komentarze