Buffon: Wspaniale było wygrać w takich okolicznościach

Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon fot. Cosmin Iftode / SPORT PICTURES

Gianluigi Buffon zachował czyste konto na Old Trafford, dzięki czemu Paris Saint-Germain pokonało na wyjeździe Manchester United 2:0 w pierwszym meczu 1/8 finału rozgrywek Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się za trzy tygodnie w stolicy Francji.

Czytaj dalej…

– Wydaje się, że to było łatwe zwycięstwo, ale ciężko na nie zapracowaliśmy – wyznał Buffon w rozmowie udzielonej stacji Sky Sport Italia.

– Daliśmy z siebie wszystko, co powinniśmy w tych 90 minutach. Podjęliśmy też pewne ryzyko i przerywaliśmy skutecznie próby naciskania nas przez rywali. W tak zrównoważonej parze to jest wiele warte – podkreślił 41-letni golkiper PSG.

– Pragnę nadal cieszyć się grą i być użytecznym dla klubu, zarówno na boisku, jak i poza nim. Nigdy nie miałem problemu z kontraktami. Nie myślę nawet o tym teraz, szczerze mówiąc – odpowiedział Buffon na pytanie dotyczące opcji przedłużenia umowy z mistrzami Francji, wygasającej z końcem czerwca.

– Biorąc pod uwagę, ilu piłkarzy i jakich nie mogło być tutaj z nami, to wspaniale było zachować czyste konto i wygrać w takich okolicznościach – podsumował Buffon, odnosząc się do absencji Brazylijczyka Neymara, Urugwajczyka Edinsona Cavaniego oraz Belga Thomasa Mueniera.

Komentarze