Debiutanci muszą poczekać. Przewidywany skład na mecz z Holandią

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Już w czwartek reprezentacja Polski rozegra jeden z ostatnich meczów przed Mistrzostwami Świata w Katarze. Jak donoszą dziennikarze Sport.pl, Czesław Michniewicz postawi na starcie z Holandią na mocny wyjściowy skład, w którym zabraknie miejsca dla debiutantów.

  • W czwartek reprezentacja Polski podejmie kadrę Holandii
  • To jeden z ostatnich sprawdzianów Biało-Czerwonych przed nadchodzącym mundialem
  • W wyjściowej jedenastce ma zabraknąć miejsca dla debiutantów. Zagrają, m.in. Wojciech Szczęsny i Robert Lewandowski

Szczęsny wraca między słupki, bez odpoczynku dla Lewego – przewidywany skład na Oranje

Intensywne wrześniowe zgrupowanie to ostatni sprawdzian dla reprezentacji Polski przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata w Katarze. W czwartek wieczorem Biało-Czerwoni podejmą u siebie Holendrów w ramach Ligi Narodów. Choć te rozgrywki często są poligonem doświadczalnym dla młodszych reprezentantów, dziennikarze portalu Sport.pl są przekonani, że Czesław Michniewicz postawi na bardzo mocne zestawienie.

Problemem dla selekcjonera są, rzecz jasna, kontuzje. Wspomniał on o dwóch kontuzjowanych reprezentantach, nie wymieniając ich z imienia. Mowa tu najprawdopodobniej o Arkadiuszu Recy i Pawle Dawidowiczu. Pierwszy z wymienionych miałby szansę na występ w czwartek, gdyby był w pełni zdrowia. Ponadto trudność sprawi Michniewiczowi skompletowanie jak najsilniejszej drugiej linii. W barażach o mundial przeciwko Szwecji ujrzeliśmy tam tercet Bielik – Góralski – Moder. Teraz żaden z nich nie ma szans na występ.

52-latek chce w starciu z Oranje przeprowadzić test generalny. Między słupki wróci Wojciech Szczęsny, który ostatni mecz rozegrał trzy tygodnie temu. W defensywie najmniej doświadczonym członkiem wyjściowego składu ma zostać Jakub Kiwior. Wyżej zobaczymy, z kolei, starych wyjadaczy: Grzegorza Krychowiaka, Piotra Zielińskiego czy Roberta Lewandowskiego.

Przewidywany skład Polaków na mecz z Holandią: Szczęsny – Bednarek, Glik, Kiwior – Frankowski, Linetty, Krychowiak, Zalewski – Szymański, Zieliński – Lewandowski

Początek starcia już o godzinie 20:45.

Czytaj więcej: Janekx89 dla Goal.pl #10. Polak blisko Milanu. Projekt #StudioBelek.

Polska
Holandia
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 22 września 2022 20:44.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “Debiutanci muszą poczekać. Przewidywany skład na mecz z Holandią

Znów będzie wpie…… Nie wiem po co Oni jadą do Kataru jak nawet z grupy nie wyjdą tak było jest i będzie i do tego wszystkiego Krychowiak ten pajac 🤦ciężko to widzę ale pośmiać się zawsze można