Liga Narodów 2021 – półfinały. Czekają nas wielkie hity

Piłkarze reprezentacji Belgii
Piłkarze reprezentacji Belgii PressFocus

Rywalizacja w Lidze Narodów wkracza w decydującą fazę. Triumfatora drugiej edycji tych rozgrywek poznamy już w niedzielę, ale zanim to nastąpi rozegrane zostaną dwa półfinałowe mecze, które wyłonią dwóch finalistów. W pierwszym reprezentacja Włoch zmierzy się z Hiszpanią, natomiast w drugim Belgowie zagrają z Francją.

  • W dniach 6-10 października rozegrany zostanie turniej finałowy Ligi Narodów 2021
  • Mecze rozgrywane będą na San Siro w Mediolanie i Allianz Stadium w Turynie
  • W półfinałowych spotkaniach Włochy zagrają z Hiszpanią, a Belgia z Francją

Turniej finałowy Ligi Narodów 2021

Do turnieju finałowego Ligi Narodów 2021 awansowały cztery drużyny, które wygrały rywalizację w swoich grupach w Dywizji A. Walka o triumf w tych rozgrywkach zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem czekają nas mecze z udziałem czołowych europejskich reprezentacji, ze świeżo upieczonymi mistrzami Europy na czele.

Gospodarzem turnieju finałowego będą Włochy, a mecze rozegrane zostaną w Mediolanie (San Siro) i Turynie (Allianz Stadium). Drużyna Roberto Manciniego będzie miała więc atut w postaci możliwości występów przed własną publicznością.

Liga Narodów – półfinały

Pierwsze półfinałowe spotkanie rozegrane zostanie już 6 października (środa) na San Siro w Mediolanie. W meczu będącym rewanżem za półfinał Euro 2020 reprezentacja Włoch zmierzy się z Hiszpanią. Obie drużyny rywalizowały ze sobą na londyńskim Wembley o prawo gry w wielkim finale. Wówczas górą byli Włosi, którzy wygrali po serii rzutów karnych.

Zobacz także: Typy na mecz Włochy – Hiszpania

Drugi półfinał również zapowiada się niezwykle ciekawie. Na przeciwko siebie staną reprezentacje Belgii i Francji. Kto jest faworytem? Trudno powiedzieć. Bukmacherzy nieco większe szanse na sukces dają Francji. Obie reprezentacje zmierzą się 7 października (czwartek) o godzinie 20:45 na stadionie Juventusu.

20:45 10. października 2021
Hiszpania
Francja
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 10. października 2021 19:58.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Liga Narodów – finały

Zwycięzcy półfinałów zmierzą się w wielkim finale, który zaplanowany jest na najbliższą niedzielę (10 października) i rozegrany zostanie na San Siro. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 20:45.

Wcześniej rozegrany zostanie mecz o 3. miejsce w turnieju, w którym spotkają się przegrani środowych i czwartkowych finałów. Mecz na Allianz Stadium w Turynie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Komentarze