Maguire broni taktykę Anglików: tak doszliśmy do półfinału MŚ

Harry Maguire
Pressfocus Na zdjęciu: Harry Maguire

Reprezentacja Anglii do trzech przedłużyła passę meczów bez zwycięstwa w Lidze Narodów. Na Synów Albionu ponownie spadła lawina krytyki za zbyt zachowawczą grę. Nie zgadza się z nią jednak obrońca Harry Maguire.

  • Reprezentacja Anglii zremisowała z Włochami w meczu 3. kolejki Ligi Narodów
  • Synowie Albionu są coraz mocniej krytykowani przez opinię publiczną
  • Harry Maguire uważa jednak, że Anglia zawsze grała w podobny sposób

Anglicy wciąż bez zwycięstwa

W meczu 3. kolejki grupy 3 Dywizji A Ligi Narodów, reprezentacja Anglii tylko zremisowała z Włochami 0:0. W przeciwieństwie do starcia z Niemcami, tym razem Synowie Albionu zdecydowanie przeważali (58% czasu gry przy piłce, 12 strzałów, z czego 4 celne). Na nic się to jednak zdało, gdyż podopieczni Garetha Southgate`a nie potrafili znaleźć sposobu na włoską defensywę. Tym samym w pierwszych trzech meczach UEFA Nations League zdobyli tylko jedną bramkę w trzech grach i wywalczyli zaledwie dwa “oczka”.

Zarówno reprezentacja, jak i jej selekcjoner znaleźli się teraz w ogniu krytyki, jak nigdy przedtem. Obrońca Anglików, Harry Maguire uważa jednak, że ta krytyka jest zdecydowanie przesadzona.

Przeczytaj również: Emocji było nadto, ale w Wolverhampton zabrakło bramek

Obszary do poprawy

Wyniki, jakie w ostatnim czasie osiągał Gareth Southgate`a mówią same za siebie. Kiedy grasz na najwyższym poziomie zawsze jest presja i kontrola, a gdy nie wygrasz jakiegoś meczu, zawsze będziesz krytykowany – stwierdził po meczu z Italią, obrońca Manchester United przed kamerami BBC Five.

W ostatnich kilku meczach faktycznie nie strzeliliśmy zbyt wielu goli. Faktem jest jednak, że grając w podobny sposób, doszliśmy do półfinału MŚ 2018, a także finału EURO 2020, co było jedną z najpiękniejszych chwil, jakie widział nasz kraj – dodał.

Ostatnie mecze pokazały, że wciąż w naszej grze są obszary do poprawy i jeśli chcemy zdobyć Puchar Świata, musimy dążyć do ich poprawy – podkreślił.

Przeczytaj również: Southgate odpowiada krytykom: musimy zachować balans

Komentarze