“Zwycięstwo lekarstwem na depresję i smutek”

Luis Enrique

Reprezentacja Hiszpanii wygrała we wtorek wieczorem z Portugalią (1:0) w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów UEFA. Po zakończeniu spotkania radości z wygrania grupy nie ukrywał opiekun La Furia Roja.

• Reprezentacja Hiszpanii z 11 punktami zakończyła rywalizację w grupie drugiej w dywizji A
  • La Furia Roja znów znalazła się w półfinale turnieju finałowego Ligi Narodów
  • Selekcjoner Hiszpanów pozwolił sobie na kilka zdań komentarza na temat rywalizacji z Portugalczykami

Portugalia – Hiszpania: La Furia Roja skończyła szlagier z tarczą

Reprezentacja Hiszpanii rzutem na taśmę przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę w starciu z Portugalią. Gola na wagę wygranej La Furia Roja strzelił Alvaro Morata. Hiszpania tym samym wygrała grupę drugą i awansowała do Final Four w Lidze Narodów UEFA. O końcowy triumf w rozgrywkach podopieczni Luisa Enrique rywalizować będą z Chorwacją, Włochami i Holandią. Selekcjoner Hiszpanów po meczu pozwolił sobie na krótki komentarz.

Piłka nożna to wspaniały sport, a zwycięstwo jest lekarstwem na depresję lub smutek – przekonywał Luis Enrique cytowany przez Markę.

Lepszą drużyną była Portugalia. Być może w pierwszej połowie naciskałem zbyt mocno, aby utrzymać piłkę. Oczywiście wolelibyśmy wykonywać podania na połowie przeciwnika – zaznaczył Hiszpan.

W drugiej połowie pojawiło się przeczucie, że zdobędziemy bramkę. I znów jesteśmy w półfinale Ligi Narodów – to wielka radość – kontynuował Luis Enrique.

Za niespełna dwa miesiące zacznie się mundial. Tymczasem selekcjoner reprezentacji Hiszpanii wprost powiedział, że nie ma jeszcze wyselekcjonowanej kadry piłkarzy na turniej.

Nie mam jeszcze listy zawodników, którzy pojadą na mistrzostwa świata. Ciągle się zmienia. Wyjdę z moich uczuć. Bardzo trudno będzie się zdecydować – podsumował selekcjoner.