Liga Narodów: znamy terminarz Polaków. Kiedy i o której zagrają Biało-czerwoni?

Piłkarze reprezentacji Polski
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Polski

Liga Narodów rozpocznie się w czerwcu 2022 roku. Wówczas pierwszy mecz zagra reprezentacja Polski. Naszym przeciwnikiem będzie Walia.

  • Poznaliśmy dokładny terminarz Ligi Narodów 2022/2023
  • Z kim oraz kiedy rywalizować będą reprezentanci Polski?
  • Odpowiadamy na nurtujące pytania

Liga Narodów 2022/2023 – Polska poznała rywali

W 2021 roku kibice w naszym kraju obejrzeli aż 15 meczów reprezentacji Polski. Biało-czerwoni mieli dużo pracy. Rozegrali bowiem całe eliminacje do mistrzostw świata 2022, które zakończyli na dającym udział w barażach drugim miejscu. Ponadto zawodnicy Paulo Sousy brali udział w Euro 2020, gdzie wrócili do domów już po fazie grupowej. Odbyły się także dwa spotkania towarzyskie.

Przyszły rok również będzie wymagający dla naszej kadry, którą czekają marcowe baraże o udział na przyszłorocznym mundialu. Sam turniej odbędzie się zaś na przełomie listopada i grudnia. W międzyczasie odbyło się losowanie Ligi Narodów. Rywale biało-czerwonych to: Belgia, Holandia oraz Walia.

Terminarz reprezentacji Polski w Lidze Narodów

Losowanie grup Ligi Narodów 2022/2023 odbyło się w czwartek. Tymczasem w piątek rano poznaliśmy dokładny terminarz. Na uwagę zasługuje fakt, że aż cztery z sześciu meczów, reprezentacja Polski rozegra w czerwcu. W pierwszych dniach tego miesiąca podejmiemy u siebie Walię. Później drużyna Paulo Sousy zmierzy się na wyjeździe z Belgią i Holandią. Polacy jeszcze w czerwcu otrzymają okazję do ewentualnego zrewanżowania się Belgom. Koniec pierwszego etapu Ligi Narodów zaplanowano na wrzesień. Wówczas biało-czerwoni skonfrontują się u siebie z Holendrami u siebie oraz Walijczykami na wyjeździe. Godzina rozpoczęcie wszystkich potyczek to 20:45

3 czerwca – Walia (D)

6 czerwca – Belgia (W)

10 czerwca – Holandia (W)

13 czerwca – Belgia (D)

22 września – Holandia (D)

25 września – Walia (W)

Czytaj także: Liga Narodów: znamy rywali Polaków!

Komentarze