Finał Ligi Narodów: Francja rywalem Hiszpanii

Kylian Mbappe
PressFocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Reprezentacja Francji będzie rywalem Hiszpanii w finale drugiej edycji Ligi Narodów. Po emocjonującym meczu drużyna Didiera Deschampsa pokonała 3:2 Belgię. Wielki finał już w niedzielę.

• W finale Ligi Narodów 2021 zagrają reprezentacje Hiszpanii i Francji
  • Hiszpania w pierwszym półfinale pokonała gospodarzy turnieju Włochy
  • W drugim meczu o awans do finału Francja ograła Belgię

Francja dołączyła do Hiszpanii

Pierwszym finalistą Ligi Narodów została w środę reprezentacja Hiszpanii, która w meczu na San Siro w Mediolanie pokonała 2:1 gospodarza turnieju finałowego – reprezentację Włoch. Drugiego finalistę miał wyłonić drugi półfinałowy pojedynek, który odbył się w czwartek na Allianz Stadium w Turynie.

Zacięty bój o prawy gry o zwycięstwo w tych rozgrywkach stoczyły reprezentacje Belgii i Francji. W pierwszej połowie duży krok w kierunku awansu zrobiła Belgia, która prowadziła 2:0 po trafieniach Yannicka Carrasco i Romelu Lukaku. W drugiej połowie Trójkolorowym udało się jednak doprowadzić do wyrównania za sprawą celnych uderzeń Karima Benzemy i Kyliana Mbappe. Wielkich emocji dostarczyła także końcówka meczu. Najpierw do siatki francuskiego zespołu trafił Lukaku, ale gol nie został ostatecznie uznany z powodu spalonego, a w doliczonym czasie gry szalę awansu na stronę Francuzów przechylił Theo Hernandez.

Finałowe spotkanie Ligi Narodów rozegrane zostanie w nadchodzącą niedzielę (10 października). Mecz reprezentacji Francji z Hiszpanią, który odbędzie się na stadionie w Mediolanie, rozpocznie się o godzinie 20:45.