Flick nie będzie mógł skorzystać z dwóch filarów, koronawirus skomplikował plany Niemców

Manuel Neuer
fot. PressFocus Na zdjęciu: Manuel Neuer

Reprezentacja Niemiec w najbliższym czasie rozegra mecze w Lidze Narodów UEFA z Węgrami i Anglią. Już wiadomo, że w tych spotkaniach zabraknie Manuela Neuera i Leona Goretzki, którzy mieli pozytywny wynik testu na kooronawirusa.

  • Reprezentacja Niemiec jest przed meczami z Węgrami i Anglią
  • Pozytywne wyniki testów na COVID-19 mieli Manuel Neuer i Leon Goretzka
  • Obu zawodników zabraknie w najbliższych spotkaniach

Neuer i Goretzka opuszczą zgrupowanie reprezentacji Niemiec

Reprezentacja Niemiec jest niepokonana od 13 meczów. W tym czasie nasi zachodni sąsiedzi zanotowali dziewięć zwycięstw i cztery remisy. Do najbliższego swojego spotkania podopieczni Hansiego Flicka podejdą po zwycięstwie nad Włochami (5:2).

Oficjalna strona internetowa Niemieckiej Federacji Piłki Nożnej przekazała natomiast informację, że w najbliższych starciach w Lidze Narodów UEFA nie zagrają Manuel Neuer i Leon Goretzka, którzy zostali poddani kwarantannie po pozytywnym wyniku na COVID-19. Zawodnicy mają opuścić zgrupowanie reprezentacji Niemiec. W miejsce Neuera powołany został Oliver Baumann z TSG 1899 Hoffenheim.

Zobacz także:

Piłkarze Die Mannschaft zmierzą się 23 września z Węgrami. Z kolei trzy dni później na drodze ekipy Hansiego Flicka stanie Anglia. Reprezentacje Niemiec w tabeli grupy trzeciej w dywizji A plasuje się aktualnie na drugim miejscu z sześcioma punktami. Przed startem mundialu niemiecki team rozegra jeszcze tylko spotkanie z Omanem.

Czytaj więcej: Flick skrytykował mundial w Katarze. “Tam dużo rzeczy wygląda źle”

Komentarze