UEFA potwierdza: Marciniak poprowadzi hit Ligi Mistrzów!

Szymon Marciniak został wyznaczony do poprowadzenia środowego hitu Ligi Mistrzów, w którym Manchester City będzie rywalizował z Realem Madryt o awans do wielkiego finału. Europejska Unia Piłkarska (UEFA) oficjalnie potwierdziła obsadę sędziowską na to spotkanie.

Szymon Marciniak
IMAGO/Daniel Castro Na zdjęciu: Szymon Marciniak
  • Szymon Marciniak będzie sędzią półfinałowego meczu Ligi Mistrzów Manchester City – Real Madryt
  • Razem z Marciniakiem do Manchesteru uda się czwórka innych polskich arbitrów
  • Rewanżowy mecz odbędzie się 17 maja (środa) o godzinie 21:00

Marciniak sędzią meczu Manchester City – Real Madryt

Szymon Marciniak, który ze świetnej strony zaprezentował się podczas ostatnich finałów mistrzostw świata w Katarze, podczas których poprowadził między innymi mecz finałowy, był również kandydatem do poprowadzenia finałowego meczu Ligi Mistrzów w tym roku. UEFA zdecydowała się jednak powierzyć mu inne, równie odpowiedzialne zadanie. Polski arbiter poprowadzi rewanżowy mecz 1/2 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem City i Realem Madryt.

Pierwszy pojedynek obu zespołów na Santiago Bernabeu zakończył się remisem 1:1. Sprawa awansu do finału jest więc otwarta, a rozstrzygnięcie zapadnie w najbliższą środę na Etihad Stadium.

Marciniakowi na liniach asystować będą w tym meczu jego sprawdzeni partnerzy Paweł Sokolnicki i Michał Listkiewicz. Polacy, w osobach Tomasza Kwiatkowskiego i Bartosza Frankowskiego, będą w tym meczu odpowiedzialni także za VAR. Sędzią technicznym będzie natomiast Rumun Istvan Kovacs.

Zobacz także: Real Madryt osłabiony przed rewanżem z Man City? Uraz ważnego zawodnika

Komentarze