Światowe media piszą o aferze wokół Marciniaka

Światowe media piszą o aferze wokół Szymona Marciniaka, która odbija się szerokim echem nie tylko w Polsce. O sprawie informuje między innymi The Guardian i La Repubblica. Polski arbiter może nie poprowadzić finału Ligi Mistrzów.

Szymon Marciniak
IMAGO / Daniel Castro Na zdjęciu: Szymon Marciniak
  • Ogromna burza wokół Szymona Marciniaka
  • Światowe media piszą o sytuacji z polskim arbitrem
  • Marciniak może stracić finał Ligi Mistrzów

Marciniak straci finał Ligi Mistrzów?

Szymon Marciniak wziął udział w imprezie biznesowej zorganizowanej przez Sławomira Mentzena, na której wygłosił mowę o dochodzeniu do sukcesu. Relacje obu panów nie spodobały się stowarzyszeniu Nigdy Więcej postanawiając donieść o tym do UEFA, która już zabrała głos w tej sprawie. Specjalne oświadczenie wydał również polski arbiter broniąc najważniejszych wartości.

Sprawa nie przeszła jednak bez echa w światowych mediach. O sytuacji szeroko rozpisał się The Guardian informując, że sędzia finału Ligi Mistrzów “rozmawiał na imprezie z liderem skrajnej prawicy”. Brytyjscy dziennikarze przytaczają komunikat UEFA i zaznaczają, że Marciniak może nie poprowadzić meczu Manchesteru City z Interem Mediolan, ale powstrzymują się od własnego komentarza w tej sprawie.

O sprawie donosi też amerykańska agencja prasowa Associated Press. – Sędzia finałowy Ligi Mistrzów pod lupą UEFA za domniemane powiązania z liderem skrajnej prawicy w Polsce – zatytułowano artykuł.

O wiele dalej poszli Włosi.  Burza wokół Marciniaka: sędzia Inter-City na skrajnie prawicowej demonstracji w Polsce. Śledztwo UEFA: może przegapić finał Ligi Mistrzów – napisała La Repubblica.

Zobacz również: Marciniak zareagował na zarzuty. Polski sędzia wydał oświadczenie

Komentarze