Rodri: myślę, że piłka nożna daje szansę do rewanżu

Manchester City wierzy, że wreszcie uda się zdobyć upragnioną Ligę Mistrzów. We wtorek Obywatele zagrają w półfinale rozgrywek przeciwko Realowi Madryt. Rodri ma nadzieję, że uda się zrewanżować za porażkę z poprzedniego sezonu.

Rodri
fot. PressFocus Na zdjęciu: Rodri
  • Manchester City jest faworytem w walce o Ligę Mistrzów
  • Obywatele we wtorek zagrają na Santiago Bernabeu z Realem Madryt
  • Rodri wspomina porażkę z zeszłego sezonu i wierzy, że jego zespół zdoła się zrewanżować

Obywatele liczą na rewanż

Manchester City uważany jest za faworyta do wygrania Ligi Mistrzów. Ekipa Pepa Guardioli w 2023 roku spisuje się fantastycznie i wygrywa mecz za meczem. O awans do finału rozgrywek zawalczy z Realem Madryt.

W zeszłym sezonie Obywatele musieli uznać wyższość Królewskich. Pomimo sporej przewagi w obu meczach nie zdołali awansować, gdyż to mistrzowie Hiszpanii w samej końcówce podkręcili tempo i popisali się wybitną wręcz skutecznością. Na konferencji prasowej Rodri wrócił pamięcią do zeszłorocznej rywalizacji, mając nadzieję, że tym razem uda się zrewanżować.

– Myślę, że piłka nożna daje szansę do rewanżu. Zawsze możesz wyciągnąć solidną lekcję z przeszłości. W zeszłym sezonie 180 minut przeciwko Realowi Madryt było świetne, ale to nie wystarczyło. W końcówce nie daliśmy rady. Tego się nauczyliśmy, ale nie lubię mówić o przyszłości. Wiele się zmieniło, mamy głód zemsty.

– Poziom gry w Premier League jest bardzo wysoki i musimy się do niego dostosowywać. Jakość przeciwników jest gigantyczna i tak samo będzie przeciwko Realowi Madryt. Musimy być skuteczni i strzelać gole. Nasz zespół stoi w tym sezonie na bardzo wysokim poziomie, ale jeszcze niczego nie wygraliśmy.

– Mój klub i jego filozofia sprawiają, że stajemy się lepsi. Staramy się osiągnąć najwyższy poziom ambicji i głodu osiągania sukcesów – zaznacza pomocnik Manchesteru City.

Zobacz również: Simeone puszcza oczko do konkretnych klubów. “Na pewno bym tego chciał”

Komentarze