Przełożony mecz Atalanta – Villarreal w LM

Gian Piero Gasperini
fot. PressFocus Na zdjęciu: Gian Piero Gasperini

Mecz Atalanta – Villarreal został przełożony na czwartek (9 grudnia) z powodu obfitych opadów śniegu w Bergamo. Informację podało biuro prasowe UEFA.

  • Fatalne warunki atmosferyczne w Bergamo uniemożliwiły dzisiaj rozegranie spotkania Atalanta – Villarreal
  • Spotkanie zostało przełożone na czwartek
  • Włoska-hiszpańska konfrontacja ma niezwykłe znaczenie dla losów rywalizacji w grupie w F

Atalanta – Villarreal: fatalna pogoda w Bergamo

Mecz Atalanta – Villarreal ma rozstrzygnąć, która z drużyn znajdzie się w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Przed tym starciem w lepszym położeniu jest ekipa z La Liga. Aczkolwiek podopieczni Gian Piero Gasperiniego mają nadzieję, że w ostatniej kolejce fazy grupowej elitarnych rozgrywek wykorzystują atut własnego boiska.

W środowy wieczór starcie Atalanta – Villarreal ostatecznie nie doszło do skutku. Wpływ na taki stan rzeczy miały fatalne warunki atmosferyczne, które mają miejsce w Bergamo. Intensywne opady śniegu sprawiły, że sędzia zdecydował się przełożyć mecz na czwartek na godzinę ustaloną przez przedstawicieli UEFA.

Ekipa z Serie A podejdzie do tej potyczki po wygranym starciu z Napoli (3:2). Drużyna Unaia Emery’ego ma z kolei ze sobą porażkę z Sevillą 0:1). W pierwszym starciu pomiędzy Villarreal a Atalantą miał miejsce wynik 2:2. Ekipa z Włoch wywalczyła remis dzięki bramce zdobytej w 83. minucie przez Robina Gosensa.

Czytaj więcej: Juventus – Malmoe: popis nieskuteczności Keana, Bianconeri wywalczyli rozstawienie

Komentarze