Liga Mistrzów
Liga Mistrzów

Pięć zmian w Lidze Mistrzów i Lidze Europy

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) poinformowała w czwartek, że zespoły będą miały możliwość dokonywania pięciu zmian w trakcie swoich spotkań we wszystkich organizowanych przez nią rozgrywkach, w tym meczach Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Czytaj dalej…

Wprowadzenie zmiany w przepisach wcześniej zaproponowała Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA). Zmiany te mają pomóc klubom w zarządzaniu obciążeniem zawodników, wynikającym z bardzo napiętego terminarza, na co wpłynęła pandemia koronawirusa i znacznie późniejsze niż planowano rozpoczęcie nowego sezonu.

Większość europejskich lig, z wyjątkiem Premier League, zdecydowała się ma wprowadzenie tej zmiany w przepisach. Teraz ich śladami poszła UEFA. Prezydent Aleksaner Ceferin poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej, że Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził zmianę, która będzie obowiązywała w Lidze Mistrzów, Lidze Europy, a także w spotkaniach drużyn narodowych.

FIFPRO chwali decyzję

Decyzję podjętą przez UEFA z zadowoleniem przyjął światowy związek piłkarzy FIFPRO. – Jest to słuszna decyzja i dobry pierwszy krok na drodze do zmniejszenia obciążeń najlepszych zawodników. Nadal będziemy naciskać na wprowadzanie dalszych innowacyjnych rozwiązań, pozwalających chronić ich zdrowie i formę- powiedział sekretarz generalny organizacji, Jonas Baer-Hoffmann.

Komentarze