Pallotta: Roma została obrabowana

Piłka Ligi Mistrzów 2018/19
Piłka Ligi Mistrzów 2018/19 fot. adidas

Prezydent Roma Jim Pallotta stwierdził, że jego drużyna została oszukana w drugim meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko FC Porto. – Zostaliśmy obrabowani. Poddaję się – stwierdził Pallotta.

Czytaj dalej…

– W ubiegłym roku prosiliśmy o VAR w Lidze Mistrzów, ponieważ zostaliśmy przekręceni w półfinale i dziś wieczorem, mając VAR ponownie zostaliśmy obrabowani. Patrick Scick został wyraźnie podcięty w polu karny. Jestem zmęczony tym g… Poddaję się – napisał Pallota w krótkim oświadczeniu, które pojawiło się na oficjalnym twitterowym koncie Romy.

Pierwsze spotkanie na Stadio Olimpico zakończyło się wygraną 2:1 Romy. W drugim meczu na Estadio do Dragao gospodarze również prowadzili w takim stosunku bramkowym, ale w dogrywce sędzia, po konsultacji z VAR, podyktował rzut karny dla Porto za faul Alessandro Florenziego na Fernando. Porto wykorzystało jedenastkę.

Zaledwie kilka chwil później w polu karnym Porto, w starciu z Moussą Maregą padł Patrik Schick. Sędzia Cuneyt Cakir, po konsultacji z sędziami VAR, choć sam nie zdecydował się na obejrzenie materiału filmowego, nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego dla Romy.

Komentarze