Neapol boi się zamieszek. Kibice Eintrachtu nie pojadą do Włoch na mecz LM

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych we Włoszech zdecydowało, że Napoli nie będzie mogło sprzedawać żadnych biletów kibicom Eintrachtu Frankfurt na rewanżowy mecz Ligi Mistrzów w Neapolu, który zostanie rozegrany na Stadio Diego Armando Maradony.

Eintracht Frankfurt - SSC Napoli
PressFocus Na zdjęciu: Eintracht Frankfurt - SSC Napoli
  • Kibice Eintrachtu nie pojadą na mecz do Neapolu
  • Ma to związek z zamieszkami, do jakich doszło przed pierwszym meczem
  • Neapol mnie może sprzedawać biletów kibicom niemieckiej drużyny

Fani Eintrachtu mecz Ligi Mistrzów obejrzą w telewizji

Decyzja zapadła po spięciach między kibicami Eintrachtu i Napoli, do których doszło przy okazji pierwszego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów na Deutsche Bank Park. Według niemieckiego portalu Bild, dziewięciu fanów niemieckiego zespołu zostało aresztowanych w Niemczech po bójce, jaka miała miejsce w barze na Schweizer Strasse w centrum miasta przed dwoma tygodniami. Trzech fanów z Neapolu odniosło lekkie obrażenia.

– Eintracht został wczoraj wieczorem poinformowany przez UEFA, że włoskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wyda dziś rano Napoli nakaz zabraniający klubowi sprzedaży biletów kibicom Eintrachtu na mecz Ligi Mistrzów – napisał niemiecki klub w oświadczeniu.

Władze lokalne wyraziły również obawy ze względu na bijatyki między kibicami Napoli i Ajaksu, kiedy holenderska drużyna odwiedziła Stadio Diego Armando Maradona w październiku. Napoli nie odniosło się do tych doniesień.

Napoli w meczu rewanżowym będzie bronić dwubramkowej zaliczki z pierwszego meczu z Eintrachtem. Spotkanie odbędzie się w środę, 15 marca.

Zobacz również: Juventus nie popełnił błędu Barcelony. Kibice Freiburga nie najadą na Turyn

Komentarze